Uwaga! Znajdujesz się na archiwalnej stronie Fundacji Kocia Mama. Aktualna strona znajduje się pod adresem www.kociamama.pl

Kiedy dzieci się nudzą


Zapraszamy do wspólnej zabawy w kocie malowanki, kocie bajeczki i kocie zgadywanki.

Jest to miły i ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu w długie zimowe wieczory, kiedy to dzieci nie bardzo wiedzą co ze sobą począć, a rodzice chyba mają jeszcze mniej pomysłów na zapewnienie kolejnych atrakcji.
Zmęczeni odpowiadaniem na tysiące pytań, mogą Państwo poprzez kocie opowiastki uczyć swoje pociechy miłości i szacunku dla naszych kocich przyjaciół.
W myśl powiedzenia czym skorupka za młodu ... dbajmy o uwrażliwienie najmłodszych na los kotów żyjących obok nas.
Zabawy, malowanki, rebusy i gry, jakie proponujemy do zabawy, opracowane są przez bardzo kompetentne w tej dziedzinie wolontariuszki, bowiem są to osoby posiadające wykształcenie pedagogiczne,  wieloletnie doświadczenie pracy w szkole z dziećmi w wieku różnym, są dydaktykami i na domiar są biologami czyli mają wyśmienite wiadomości teoretyczne, które w wyniku kompilacji tych wszystkich czynników mają przełożenie na gry, które jednocześnie uczą i bawią.

 

Kocie malowanki, jakie proponujemy dzieciom  mają za cel  nauczyć liczenia, prawidłowego kojarzenia i wykonywania poleceń, spostrzegawczości, sprawności manualnej a także  poprzez czytanie kocich bajek i rymowanek uczymy wrażliwości i miłości do kotów.
Jest to kolejny pomysł jak przez zabawę można miło spędzić czas, a przy okazji wzbogacić wiedzę naszych dzieci i zadbać o ich rozwój intelektualny.
Życzymy udanej zabawy !