Uwaga! Znajdujesz się na archiwalnej stronie Fundacji Kocia Mama. Aktualna strona znajduje się pod adresem www.kociamama.pl

Zimowy apel Fundacji Kocia Mama!

  • fot. Bogdan Rogulski
    fot. Bogdan Rogulski

Zawsze o tej porze Fundacja Kocia Mama kieruje  prośby do właścicieli prywatnych posesji, administracji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych by otwierali okienka piwniczne, bądź udostępniali miejsce w pomieszczeniach gospodarczych, aby koty dzikie wolno żyjące mogły się schronić przed mrozem, śnieżycą, zawieją lub deszczem.
 
Alternatywą, jeśli brakuje takich miejsc, jest stawianie budek w miejscach, gdzie ich obecność nie koliduje, ani też nie narusza życia lokalnej społeczności.
 
Pamiętajmy, że głód i bezdomność jest przykra nie tylko dla ludzi. Zwierzęta mają takie same uczucia jak my, ludzie, różnica polega na tym, że nie potrafią same walczyć o swoje dobro, stąd ich głosem jest Fundacja.
Minusowa temperatura jaka panuje zimą ma bezpośrednie przełożenie na zwiększone zapotrzebowanie energetyczne i kaloryczne spożywanych posiłków, dlatego pamiętajmy by w miarę możliwości zapewniać kotom ciepłe posiłki przynajmniej raz dziennie.
 
Wpis: 23.01.2014