Uwaga! Znajdujesz się na archiwalnej stronie Fundacji Kocia Mama. Aktualna strona znajduje się pod adresem www.kociamama.pl

Program sterylizacji i kastracji w 2014 r.

  • fot. Agnieszka Zapart
    fot. Agnieszka Zapart

 

Ruszyła Akcja sterylizacji i kastracji kotów wolnożyjących na terenie Łodzi.
W ramach przetargu ogłoszonego w oparciu o ustawę - Prawo o zamówieniach publicznych Urząd Miasta wyłonił lecznice, które będą wykonywały zabiegi sterylizacji i kastracji kotów opłacane z budżetu Miasta Łodzi.

Lecznice mają obowiązek zapewnienić zwierzęciu poddanemu sterylizacji lub kastracji, opiekę weterynaryjną do czasu rekonwalescencji pozwalającej na przeżycie w stanie wolnym po wykonaniu zabiegu, przy użyciu własnych materiałów i środków. Usługa ta jest uwzględniona w cenie, więc opiekun czy karmiciel zwierzaka nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.
Zabiegi umawia się telefonicznie, dokumenty odnośnie darmowej sterylizacji bądź kastracji wypełnia się w lecznicy. Jest to ułatwienie zarówno dla Urzędu, jak i dla karmicieli.

 

Przychodnia dla zwierząt „Oaza”

ul. Józefa 13 w Łodzi,

tel. 790 662 020

Gabinet weter. Magdalena Majchrzak

ul. Więckowskiego 31 w Łodzi,

tel. 501 228 551

Fundacja Kocia Mama i tym razem włącza się do działania.

 

Służymy sprzętem do odłowu dzikich kotów, kontenerami do ich bezpiecznego transportu oraz klatkami kennelowymi, jeśli opiekun sam decyduje się przetrzymać kota po zabiegu.
Kontakt do koordynatorki Ani w sprawie wypożyczania sprzętu: 501 802 816

Jeśli opiekunowie mają pod opieką bezdomną kotkę, która się właśnie okociła, prosimy zapewnić jej i kociakom spokój, ciszę oraz opiekę niezbędną do bezstresowego odchowania maluchów. Prosimy zapisać termin wykocenia i kiedy kociaki będą miały 6 tygodni, Fundacja pomoże przy ich adopcji. Nie ma zatem żadnej konieczności aby problem bezdomności rozwiązywać poprzez usypianie zdrowych kociąt.
Prosimy także o  wcześniejszy kontakt z nami, dwa tygodnie przed terminem, w celu uzgodnienia wszystkich procedur w sprawie późniejszej adopcji.


Wszystkie skargi i zażalenia odnośnie sposobu wykonania zabiegu bądź przetrzymania zwierząt w lecznicach, które biorą udział w Akcji, prosimy zgłaszać  telefonicznie w dniu stwierdzenia uchybienia wolontariuszkom wymienionym na stronie,  w zakładce Kontakt. Niezwłocznie udzielimy rad odnośnie dalszego postępowania. Pamiętajmy, że fakt, iż koty są bezdomne, nie oznacza, że mają być traktowane inaczej niż właścicielskie. Chronione są na mocy prawa przez Ustawę o ochronie zwierząt, a gwarantem przestrzegania tego prawa jest Urząd Miasta, który refunduje zabiegi i Fundacja Kocia Mama, jako że opieka nad wolnożyjącymi kotami jest wpisana w jej cele statutowe.

 

Wpis: 11.03.2014